Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü Staj Komisyonu
   Ünvan  Adı-Soyadı  E-Posta
 Koordinatör     Doç. Dr.
  Ahmet Onat   ahmetonat@itu.edu.tr
 Üye  Öğr. Gör. Dr.       Yücel Aydın   aydinyu@itu.edu.tr
  aydinyl@gmail.com
 Üye  Araş. Gör.   Cem Recai Çırak 
  ccirak@itu.edu.tr
 Üye  Araş. Gör.   Emre Can Contarlı 
  contarli@itu.edu.tr


STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN İZLEMESİ GEREKEN SÜREÇ ve GEREKLİ BELGELER


Tüm öğrencilerin bu sayfasındaki staj esasları belgesini dikkatlice okumaları önemle tavsiye olunur.
  1. Staj yapacak öğrencilerimizin ilk olarak staj yeri bulmaları gerekmektedir. Staj yeri bulma öğrenci sorumluluğundadır. Şirketlerin fakülte ve bölümlere gönderdiği staj ilan ve kontenjanları staj bürosu ve duyuru panolarından takip edilebilir.
  2. Staj yapılacak kurumun uygunluğu konusunda bilgi bölüm staj komisyonundan öğrenilebilir.
  3. Staj yeri bulan öğrenciler firmanın isteği doğrultusunda sigorta yükümlülük yazısını dekanlık staj bürosundan alabilirler.
  4. Staja başlamadan en geç 15 gün önce staj.itu.edu.tr web adresinden staj kayıt işlemlerini yaptıktan sonra Öğrenci staj belgesi ve kimlik fotokopileri dekanlık ögrenci staj bürosuna elden teslim edilmelidir. (Öğrenci staj belgesi işyeri kaşeli ve imzalı olmalıdır.)
  5. Staja başlama belgesi staja başladıktan  sonra en geç 5 gün içerisinde dekanlık staj bürosuna elden teslim edilmelidir.
  6. Staj bitiş belgesi staj bitiminden sonra en geç 5 iş günü içerisinde dekanlık staj bürosuna teslim edilmelidir. Staj  bitiş belgesininde e-mail olarak aysmunzur(at)itu.edu.tr adresine teslim edilmesi mümkündür.
  7. Staj defteri akademik takvime göre güz dönemi başlangıcından itibaren 1 ay içerisinde toplanmaktadır. Staj defteri ile beraber pratik çalışma belgeside mutlaka getrilmelidir. Pratik çalışma belgesi işyerinde doldurtulup kapalı zarfta teslim alınmalıdır.
  8. Yurt dışında staj yapacak öğrenciler staja başlamadan 15 gün önce dilekçe yazarak bölüm staj komisyonundan onay aldıktan sonra dilekçelerini dekanlık staj bürosuna teslim etmelidirler.
Başvurduğu stajın herhangi bir sebepten dolayı gitmeyecek olan yada başladığı stajın herhangi bir sebepten dolayı bırakacak olan öğrenciler en kısa zamanda dekanlık staj bürosu ile irtibata geçmeleri bilgi vermeleri gerekmektedir.
Staj Bürosu: Ayşe Gül Ülger
Tel    : +90 212 285 6728  

E-POSTA : aysmunzur@itu.edu.tr 

Belgeler:


[1] Staj Esasları

[2] Staja Başlama Belgesi

[3] Staj Bitiş Belgesi

[4] Pratik Çalışma Belgesi

[5] Bölüm Onaylı Staj Belgesi

[6] Sigorta Yükümlülük Belgesi

[7] Is_Yeri_Degerlendirme_Formu

[8] Firmalar için Zorunlu Staj Belgesi